Про які негативні сторони мікрокредитування слід знати позичальнику

Основні переваги мікрокредитування: суттєва економія часу, відсутність необхідності в підготовці документів, швидка процедура оформлення заявки на мікропозику, мінімальний час очікування рішення. Головний козир – максимальна простота в отриманні коштів терміном на 30 календарних днів. Ідеальний інструмент, особливо коли додаткові гроші потрібні терміново.

При очевидних перевагах мікрокредитування кожному позичальнику варто звернути увагу на ряд важливих особливостей мікрокредитів. Дуже часто клієнти замислюються про них вже після підписання договору на отримання коштів.

 

Відсоткова ставка МФО значно перевищує банківські відсотки

Вартість мікрокредиту в МФО, як правило, варіюється від 0,5%в день. У перерахунку на річні, відсоткова ставка може досягати 700%. В той час як в банках середні ставки за споживчими кредитами сьогодні складають близько 20-25% річних.

Але давайте не будемо забувати, що МФО не пропонують взяти кредит онлайн до заробітної плати на рік. Вони орієнтуються на значно менший термін – до 30 календарних днів. Значить, в абсолютному вираженні позичальнику не доведеться платити ті «страшні» на перший погляд 700% річних.

Наприклад, якщо взяти в МФО 5000 гривень під 1% на 10 днів, то переплата при такій ставці складе 500 грн. У банку доведеться оформити кредит мінімум на 15000 гривень і мінімум на рік (менші суми на менші терміни банки в більшості випадків не видають). Переплата в цьому випадку за зайві гроші і за не потрібний термін користування коштами вийде значно більшою.

Чим обумовлені такі високі ставки в мікрофінансових організаціях? Все дуже просто – серйозні ризики неповернення кредитних коштів, особливо коли мова йде про онлайн заявки на кредит. МФО приймають рішення про видачу грошей, маючи мінімальну інформацію про позичальника. Наприклад, в онлайн-сервісі мікрокредитування для прийняття рішення в більшості випадків використовується автоматизована система, що аналізує безліч факторів.

Позичальник отримує позитивну або негативну відповідь, по суті, від програмного забезпечення. Такий «беземоційний» підхід можна віднести і до переваг – всі позичальники знаходяться в об’єктивно рівних умовах.

 

Велика ймовірність відмови у видачі коштів

Незважаючи на існуючу повсюдно думку про те, що МФО готові видати гроші кому завгодно, велика ймовірність відмови у видачі кредиту готівкою онлайн. Якщо у людини є значне кредитне навантаження або серйозні прострочки понад 90 днів під час погашення попередніх позик, шанси отримати гроші в добросовісної мікрофінансової організації значно знижуються.

Потенційному позичальнику потрібно розуміти, що МФО, як і банківські установи, потребують оцінки клієнта, його фінансових можливостей, кредитної історії, актуального кредитного навантаження. Звичайно, з огляду на обмежені суми МФО проводять таку оцінку значно швидше і простіше.

 

Існування нелегальних мікрофінансових організацій

Існування в Україні нелегальних мікрофінансових організацій, співпраця з якими може обернутися значними негативними наслідками, це також вагома проблема. Слід бути обережним і перед тим, як брати онлайн кредит, перевірити легальність компанії на сайті Центрального Банку, в державному реєстрі мікрофінансових організацій. У будь-який МФО обов’язково повинна бути ліцензія на здійснення діяльності. Пам’ятайте, що видати гроші будь-якій людині, навіть свідомо розуміючи, що він не зможе їх повернути, дозволяють собі тільки «сірі гравці» ринку.

2 thoughts on “Про які негативні сторони мікрокредитування слід знати позичальнику

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *